Międzyszkolny Piknik Angielsko – Niemiecki

25 września 2015 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbył się kolejny Międzyszkolny Piknik Angielsko – Niemiecki zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego z Gimnazjum nr 4 w Ełku.

W imprezie brała udział młodzież z ełckich gimnazjów. Były to pięcioosobowe drużyny składające się z uczniów uczących się zarówno języka angielskiego, jak i języka niemieckiego. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zadaniami w języku niemieckim i angielskim,  wśród których były m.in.: kalambury, krzyżówka, domino czy też odgadywanie obrazków. Ciekawą rzeczą było to, że szkoły nie rywalizowały ze sobą ponieważ drużyny były pomieszane. Całość zakończyła się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek na świeżym powietrzu.

Celem pikniku było m. in. doskonalenie znajomości języka obcego, aktywne i pożyteczne spędzenie czasu wolnego jak również integracja uczniów szkół gimnazjalnych miasta Ełku.

Na koniec szkoły dostały podziękowania a uczestnicy dyplomy i słodkie upominki.