Polonistka mnie nie zagnie...

31 kwietnia odbył się ostatni w tym roku szkolnym konkurs czytelniczy pod hasłem Polonistka mnie nie zagnie. Do tej pory fani literatury wykazali się znajomością „Opium w rosole”, „Morderstwa w Orient Expressie” czy „Quo vadis”.

Ostatnią lekturą, z którą zmierzyli się uczniowie, była powieść reportażowa Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”. Uczestnicy konkursu nie musieli wykazywać się umiejętnościami typu: nurkowanie myśliwcem lub robienie beczki. By wykazać się znajomością utworu, wystarczyła zaciętość w walce (a właściwie zdrowa rywalizacja), sokoli wzrok i doskonała taktyka bojowa (nazywana powszechnie umiejętnością czytania). Z całą pewnością można powiedzieć, że konkursowicze nie strzelali. Przeważały poprawne odpowiedzi, co ostatecznie spowodowało, iż spośród 19 uczestników zmagań dwoje z nich uzyskało I miejsce: Albert Krzyżewski z 3c oraz Barbara Milewska z 1d. II miejsce zajęła Małgorzata Lewczuk z 3b, a III Tymon Lewandowski z 1d. Serdecznie gratulujemy!