Powiatowy Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego
„DON’T BE LAZY – ENGLISH CAN BE CRAZY!!!”

26 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 4 w Ełku odbył się piąty Powiatowy Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego „DON’T BE LAZY – ENGLISH CAN BE CRAZY!!!” zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego z Gimnazjum nr 4.

W turnieju wzięła udział młodzież z gimnazjów powiatu ełckiego. Pięcioosobowe drużyny musiały zmierzyć się z różnymi konkurencjami takimi jak np.: domino, komiks, anagramy czy też poprawianie błędów. Nad przebiegiem pracy czuwała komisja, w skład której wchodzili opiekunowie poszczególnych drużyn. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 4, drugie miejsce uczniowie z Gimnazjum w Woszczelach a trzecie miejsce uczniowie z Gimnazjum nr 3.

Głównym celem naszego turnieju było promowanie języka angielskiego, motywowanie do nauki języków obcych a także szerzenie przyjaźni pomiędzy uczniami gimnazjów powiatu ełckiego.

Na zakończenie drużyny, które zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymały dyplomy, gadżety i atrakcyjne nagrody książkowe, pozostałe drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa dla każdego uczestnika a opiekunowie dyplomy podziękowania za przygotowanie uczniów.

Sponsorem nagród było Wydawnictwo Oxford University Press i Wydawnictwo Macmillan.